Stół barowy – postaw na nowoczesność w kuchni

Stół barowy - postaw na nowoczesność w kuchni

Kuchenne dylematy

Kuchnia jest bardzo ważnym, a często również problematycznym pomieszczeniem przy planowaniu domu czy generalnym remoncie. W tym miejscu spędza się dość dużo czasu i zazwyczaj jest ono połączone z jadalnią. Z tego względu warto poświęcić więcej uwagi na staranne rozplanowanie każdego obiektu, które kolejno znajdzie się w naszej kuchni.

Fundament każdej kuchni, czyli wybór stołu

Dla wielu osób stół w kuchni jest centralnym punktem domu, który gromadzi wszystkich członków rodziny przy wspólnych posiłkach. Oczywiście poza tym pełni on również szereg dodatkowych funkcji. Na stole z reguły przygotowujemy posiłki, kroimy warzywa, przygotowujemy sztućce i naczynia. Bardzo często stawiamy na nim siatki z zakupami, a dzieci rozkładają swoje książki po szkole. Do stołu zapraszamy też gości podczas spotkań czy imprez w gronie znajomych. W takiej perspektywie wybór odpowiedniego stołu, który będzie trwały, wytrzymały i wielofunkcyjny, staje się prawdziwym wyzwaniem.

Stół barowy – komfort i nowoczesność

Odchodząc nieco od standardowego blatu, o jakim myślimy, słysząc słowo “stół”, pomyślmy o czymś nieco bardziej oryginalnym, np. o stole barowym, który nieco łamie konwenanse i utarte schematy dotyczące tradycyjnego umeblowania kuchni. Stół barowy jest świetnym rozwiązaniem co najmniej z dwóch przyczyn. Po pierwsze – jego kształt i gabaryty umożliwiają komfortowe przebywanie i przemieszczanie się nawet w niewielkim pomieszczeniu kuchennym. Po drugie – jest on nowoczesny, ma prosty, ale interesujący, modernistyczny design, który dzięki temu nabiera również cech użytkowych.

W sklepach z wyposażeniem kuchni można znaleźć całą gamę różnych stołów barowych. Są one nieco wyższe niż standardowe stoły, dzięki czemu są bardzo wygodne i ciekawiej wypełniają wnętrze pomieszczenia. Stoły barowe mają dziś niezwykle intrygujące kształty, projektanci tworzą coraz atrakcyjniejsze wzory, które przyciągają wzrok i zwracają na siebie uwagę. Stoły barowe mogą być dwu lub czteroosobowe, choć oczywiście zdarzają się też większe. Tego typu blaty są przytwierdzone jednym z krótszych boków do ściany, co podkreśla ekstrawaganckość, barowego stylu. Po bokach często wbudowane są półeczki czy szuflady, w których można przechowywać żywność, napoje czy przyrządy kuchenne.

Nowoczesne rozwiązania kuchenne, takie jak np. stół barowy, czynią wnętrze oryginalnym i atrakcyjnym. Jest to równocześnie wygodne i użytkowe, co z reguły stanowi zasadniczy argument domowników za kupnem danego elementu wyposażenia pomieszczenia. Warto sprawdzić ofertę stołów barowych w sklepie Edinos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *