Stop alergii od dziś

Stop alergii od dziś

Alergie oraz uczulenia występujące u ludzi są coraz częstsze. Jest to zjawisko, które jest niezależne od człowieka, gdyż można się z nią urodzić, albo nabyć wraz z wiekiem. Życie alergika nie jest łatwe, gdyż nie może rozstawać się z chusteczkami, jest rozdrażniony oraz występują u niego pewne ograniczenia. Czy istnieje na to rada?

Alergie – zmora dzisiejszych czasów

Przez określenie alergie rozumie się nietolerancję organizmu na pewne substancje, produkty, czy też zjawiska. Określa się je mianem alergenów. Alergeny to zarówno sierść zwierząt, jak i pyłki roślin oraz drzew, roztocza. Ludzi uczulają materiały z których wyprodukowane zostają ubrania, wykonywane przedmioty, jak chociażby plastik, a do tego istnieje spora gruba alergików, którzy nie mogą spożywać konkretnych produktów. Wśród najpopularniejszych alergenów spożywczych wyróżnia się orzechy, gluten, skorupiaki oraz ryby. Alergicy zmagają się z przykrymi skutkami swojej przypadłości, mowa przede wszystkim o katarze, zachrypniętym oraz golącym gardle, kichaniu oraz bólu głowy, który z reguły przeradza się w migreny. Nie jest im łatwo, muszą przestrzegać konkretnych zaleceń lekarza, wystrzegać się sytuacji, które są w stanie pogorszyć ich stan oraz uważać na siebie.

Jak działają leki dla alergików?

Leki dla osób z alergiami noszą nazwę przeciwhistaminowych. Mogą mieć zarówno postać tabletek przyjmowanych z reguły dwa razy dziennie, albo płynnego roztworu. Wyróżnia się dwa rodzaje środków, starszej generacji oraz nowszej generacji. Różnica polega na występowaniu efektów ubocznych związanych z ich przyjmowaniem. Leki nowej generacji nie wykazują uspokajającego działania, a więc nie sprawiają, że alergik czuje się senny oraz ospały i przede wszystkim w żaden sposób nie wpływają na układ nerwowy. Te negatywne cechy środków I generacji zostały już na szczęście zniwelowane, gdyż z jednej strony człowiek mógł w końcu odetchnąć pełną piersią, jednakże skutki uboczne przyjmowania leków mimo wszystko uniemożliwiały normalne funkcjonowanie.

Specyfiką leków przeciwhistaminowych jest przeciwdziałanie pojawieniu się reakcji alergicznej. Zapobiegają występowaniu kataru, kaszlu oraz łzawienia oczu, które pojawiają się zarówno po bezpośrednim, jak i pośrednim zetknięciu się z alergenem.

Skuteczny lek przeciwhistaminowy

Delortan jest idealnym przykładem leku wspierającego walkę z alergią. Sukces został osiągnięty, dzięki desloratadynie. Jego ekspresowe działanie łączy się z wytrzymałością, gdyż potrzeba tylko jednej aplikacji, aby pozostać wolnym od skutków alergii przez 24 godziny. Delortan jest wydawany tylko za okazaniem recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *