Studia podyplomowe dla architekta – przegląd najciekawszych kierunków

Studia podyplomowe dla architekta - przegląd najciekawszych kierunków

Architekci są chętnie zatrudniani zarówno przez instytucje publiczne, jak i przez klientów indywidualnych. Aby podnieść swoje kwalifikacje w zawodzie architekta, warto kontynuować naukę na studiach podyplomowych, których popularność w ostatnich latach znacznie wzrosła. Zawód architekta zobowiązuje do stałego aktualizowania swojej wiedzy i poznawania najnowszych trendów, a także do poszerzania zakresu swoich umiejętności. To pozwala architektowi wybić się na rynku pracy. Uczelnie wyższe posiadają szeroką ofertę studiów podyplomowych dla absolwentów architektury.

Studia podyplomowe dla architekta

Ten typ kształcenia polecany jest zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w zawodzie, jak i dla doświadczonych architektów, którzy chcą poszerzyć swoje kwalifikacje. Słuchaczem może zostać również osoba, która interesuje się szeroko pojętą architekturą. Kandydaci na studia podyplomowe powinni posiadać dyplom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Ukończenie studiów pozwoli zdobyć praktyczne umiejętności i wybrać odpowiednią specjalizację.

Najpopularniejsze kierunki studiów podyplomowych dla architekta

Uczelnie wyższe oferują absolwentom architektury studia podyplomowe o specjalizacji:

  •     aranżacja i stylizacja przestrzeni,
  •     architektura wnętrz,
  •     architektura krajobrazu,
  •     rewitalizacja miast,
  •     zarządzanie projektem architektonicznym i budowlanym.

Oprócz standardowych specjalizacji oferta uczelni wyższych obejmuje również rzadziej spotykane kierunki, takie jak: kształtowanie terenów zielonych, multimedia w architekturze czy budownictwo energooszczędne. Studia podyplomowe dla architektów proponowane są przez najpopularniejsze uniwersytety i politechniki w kraju.

Studia podyplomowe dla architekta w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie ma bogatą ofertę dla absolwentów architektury, jeśli chodzi o studia podyplomowe. Studenci mogą skorzystać z następujących kierunków:

  •     Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni – studia skierowane do osób pracujących na co dzień w zawodach związanych z tą dziedziną, pracowników administracji publicznej oraz absolwentów architektury, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie,
  •     Aranżacja Wnętrz – studia skierowane do absolwentów kierunków artystycznych, osób zajmujących się już aranżacją wnętrza, a także dla architektów i inżynierów budownictwa, chcących pogłębić dotychczasową wiedzę oraz do osób pasjonujących się tą tematyką,
  •     BIM – Building Information Modeling – kierunek dla absolwentów budownictwa, architektury czy zarządzania, którzy chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy i zdobyć nowe umiejętności, a także do tych, którzy prowadzą pracownie projektowe,
  •     Zarządzanie Nieruchomościami – Property Management – idealny kierunek dla właścicieli obiektów, deweloperów, zarządców nieruchomości, inwestorów, architektów, projektantów i inżynierów.

Słuchaczami studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania mogą zostać absolwenci studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *