Tablice reklamowe – jaki materiał podkładowy zastosować?

Tablice reklamowe - jaki materiał podkładowy zastosować?

Tablice reklamowe – jakie materiał podkładowy zastosować?

Reklama jest nieodłączną częścią dzisiejszych czasów. Spotykamy się z nią na każdym kroku. Producenci i osoby świadczące najróżniejsze usługi, chcą dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców za pośrednictwem wszelkich możliwych przekaźników. Niekwestionowanymi liderami w dziedzinie reklamy są Internet i telewizja. Reklamy towarzyszą nam w przerwach między programami i filmami, a w trakcie serfowania po Internecie są obecne praktycznie na każdej stronie. Blogerzy i Youtuberzy zarabiają poprzez wstawianie reklam w swoich publikacjach. Jednak reklamy wiążę się nie tylko ze sferą multimedialną. Można je także spotkać wychodzą z domu. Wielkie bilbordy widziane z daleka, plakaty i tablice reklamowe są ustawiane niemal na każdym rogu. Aby wszelkie banery były wytrzymałe, prezentowały się atrakcyjnie, dokładnie prezentowały produkt i najważniejsze informacje z nim związane i były odporne na różnego warunki atmosferyczne muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. 

Najlepsze materiały podkładowe stosowane na tablicach reklamowych

W profesjonalnych drukarniach zajmujących się drukowaniem materiałów reklamowych różnego rodzaju wykorzystuje się specjalne papiery, które są odporne na zniszczenia, zapobiegają wystąpieniu prześwitów, dzięki specjalnemu filtrowi. Możliwe jest także wybranie różnych rozmiarów. Do najpopularniejszych materiałów, które można przeznaczyć do druku tablic reklamowych stosuje się:

  • PCV – FRONTLIT – jest to bardzo wytrzymałe tworzywo, cechuje się wysoką odpornością na wilgoć oraz zbyt wysoką lub niską temperaturę, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Materiał ten można nabyć w różnych gramaturach i rozmiarach. Wykorzystuje się go przy banerach, namiotach reklamowych i markizach. Druk jest jednostronny.
  • PCV – BLOCK – OUT – podobnie jak poprzedni materiał, ten także jest odporny na czynniki mechaniczne, promienie słoneczne oraz wilgoć. Dzięki specjalnej wkładce, jest możliwość druku dwustronnego, bez obawy o prześwity.
  • PCV – SIATKA MESH – materiał ma strukturę siatki, jest wytrzymały i lekki. Charakteryzuje się także łatwym przepływem światła, powietrza i dźwięku. Często stosuje się go przy imprezach masowych.
  • POLIESTER FLAGOWY – rzadziej spotykane rozwiązanie, bardziej przydatne przy drukowaniu flag i różnych transparentów niż reklam. Jest jednak bardzo odporne na działania warunków atmosferycznych.
  • FOLIA SAMOPRZYLEPNA – możliwa biała, błyszcząca lub matowa, można ją stosować na powierzchnie równe i gładkie. Ma bardzo mocny klej, który działa przez długi okres. Możliwa jest także folia samoprzylepna wylewna, która nadaje się w przypadku powierzchni o kształtach nieregularnych, krągłościach i załamaniach.
  • PAPIER PREZENTACYJNY – nie zawiera on kleju, stosuje się do grafik wymagających podświetlenia, dobrze rozprasza światło.

Drukarnie proponują wiele tańszych i droższych rozwiązań, na które chętnie decydują się agencje reklamowe. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i wybrać najbardziej dogodną opcję.

Więcej informacji na temat tablic reklamowych znajdziesz pod linkiem – pspstudio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *