Testy systemu RESYS w Australii. Ratownictwo Górnicze

Testy systemu RESYS w Australii. Ratownictwo Górnicze

W maju br.  mieliśmy przyjemność udać się na specjalne zaproszenie do Australii. Nie była to wizyta turystyczna – jej głównym celem było zaprezentowanie tamtejszym specjalistom ds. ratownictwa górniczego możliwości naszego systemu. Chcieli dowiedzieć się jak działa RESYS. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie, aby tamtejsze stacje ratownictwa również mogły przekonać się do naszej technologii mobilnej komunikacji do wyrobisk podziemnych.

Co się działo podczas naszej wizyty w Australii?

2rhpMieliśmy okazje zaprezentować RESYS w dwóch podziemnych, australijskich kopalniach. Australia jest jednym z największych światowych producentów i eksporterów węgla. Jak się okazało system RESYS został przyjęty z dużym entuzjazmem, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Zarówno ratownicy jak i przedstawiciele kierownictwa odwiedzanych kopalni zgodnie potwierdziło, iż do tej pory nie miało do czynienia z tak kompletnym i zaawansowanym systemem radiowym, który po prostu ma w sobie wszystko, czego może potrzebować współczesne ratownictwo górnicze.

Zapytaliśmy o ich chęć do wykorzystania pełnego potencjału naszego systemu w odwiedzanych kopalniach, potwierdzili, iż podobnie jak my, są otwarci na dalszą współpracę.

Warto również podkreślić dwa najważniejsze obszary, jakie zdaniem strony australijskiej  zostały poprawione poprzez zastosowanie systemu RESYS. Mianowicie są to:

Od początku powstania RESYS był najbardziej skoncentrowany właśnie na tych dwóch aspektach. Wyraża się to też w naszej Idei: We Connect  to Protect.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak podziękować za to, że mieliśmy możliwość zaprezentowania funkcjonalności i walorów naszego systemu radiowego na odległym, australijskim kontynencie. Mamy nie tylko nadzieję, że to początek naprawdę owocnej współpracy. Dzięki tej wizycie nasza technologia staje się coraz bardziej znana, również poza granicami Polski. To ważne, bo przemysł wydobywczy to ogromny rynek, a RESYS jako jeden z niewielu i tak systemów komunikacji bezprzewodowej, w najwyższym stopniu realizuje potrzeby z zakresu komunikacji bezprzewodowej, ponieważ został stworzony od razu z uwzględnieniem warunków wyrobisk podziemnych.

W celu zapoznania się z możliwościami systemu, zapraszamy na stronę naszej firmy 2RHP sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *