TOP 5 publicznych uczelni wyższych – Warszawa

TOP 5 publicznych uczelni wyższych – Warszawa

Okres wakacyjny w pełni, a wielu maturzystów zastanawia się, którą ścieżką edukacji podążyć, by zaprocentowało to w przyszłości dobrym wykształceniem i później interesującą, dobrze płatną pracą.Jaki wybrać kierunek studiów w Warszawie? Warszawa obfituje w uczelnie wyższe, które oferują naprawdę ciekawe kierunki kształcenia. Poniższy ranking pozwoli zapoznać się z ofertą edukacyjną pięciu publicznych uczelni wyższych w Warszawie.

Politechnika Warszawska

Jest to uczelnia o wieloletniej tradycji, której historia sięga początków XIX wieku. Liczy 20 wydziałów, a 2 z nich znajdują się w filii uczelni w Płocku. Oferta edukacyjna jest bardzo bogata, bo obejmuje ponad 40 kierunków studiów, zarówno humanistycznych jak i ścisłych, choć oczywiście zdecydowanie więcej jest tych drugich. Najpopularniejsze kierunki to te związane z współczesnymi technologiami – informatyką, automatyką, robotyką. Na uczelni studiuje obecnie niemal 35 tysięcy osób.

Uniwersytet Warszawski

Powstały w 1816 roku uniwersytet zrzesza na swoich 21 wydziałach prawie 45 tysięcy studentów. Obok kilku kierunków ścisłych zdecydowany prym wiodą tu kierunki humanistyczne. Największym zainteresowaniem cieszą się filologie, szczególnie angielska, dziennikarstwo i psychologia, choć nie brakuje też chętnych na kierunki egzotyczne, takie jak orientalistyka. Ciekawostką jest fakt, że uczelnia w swojej historii wykształciła pięciu noblistów!

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Uczelnia powstała z inicjatywy Marszałka Piłsudskiego w 1929 roku. Jest nieco mniejsza niż wyżej wymienione. Na 5 wydziałach można wybrać kierunek kształcenia spośród 9 kierunków, w tym trzy dostępne są w filii uczelni w Białej Podlaskiej. Są one związane głównie z aktywnością fizyczną, ale zainteresowaniem cieszy się też tamtejsze pielęgniarstwo i fizjoterapia. Wykształcenie na tej uczelni zdobywa około 4500 studentów.

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

Pod obecną nazwą uczelnia istnieje od 1951 roku. Na 7 wydziałach i jednym dodatkowym – samodzielnym znajduje się 20 kierunków studiów. Ponad 10 tysięcy studentów kształci się tu na kierunkach wojskowych i cywilnych, lecz to te wojskowe cieszą się największym powodzeniem.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Uczelnia powstała w 1906 roku. Dzieli się strukturalnie na kolegia i instytuty. Dostępnych jest 6 kierunków w języku polskim oraz 4 w języku angielskim na poziomie licencjackim oraz 14 kierunków w języku polskim i 5 w języku angielskim na poziomie magisterskim. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki z zakresu finansów i ekonomii.

Oferta uczelni wyższych w Warszawie jest bardzo bogata i z pewnością każdy przyszły student znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *