Tworzenie stron internetowych – WordPress czy HTML?

Tworzenie stron internetowych - WordPress czy HTML?

Stronę internetową można stworzyć na różne sposoby. Osoby posiadające wiedzę z zakresu programowania mogą stronę internetową stworzyć za pomocą języka HTML. Nie trzeba jednak być programistą, aby stworzyć własną witrynę. Można do tego wykorzystać któryś z dostępnych systemów zarządzania treścią. Jednym z najpopularniejszych jest WordPress. Pozwala on na stworzenie strony i jej administrację bez znajomości języka HTML. Zarówno HTML, jak i WordPress ma swoje zalety i wady. Warto je poznać i podjąć decyzję o tym w jaki sposób tworzyć stronę www.

Czym jest WordPress i jakie są zalety budowy strony za jego pomocą?

Jak wspomniano, WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Pozwala na stworzenie strony internetowej, jej aktualizowanie oraz modyfikowanie bez znajomości żadnego języka programowania, w tym języka HTML. Wszystkie czynności dotyczące strony internetowej wykonać można za pomocą intuicyjnego panelu administracyjnego. Intuicyjność jest tu bardzo ważna. Panel administracyjny w WordPress został zaprojektowany tak, aby z jego obsługą nikt nie miał większych problemów. Największą zaletą tworzenia stron w WordPress jest fakt, iż poradzić możne sobie z tym niemal każdy użytkownik. Nie potrzebna jest tu bowiem znajomość żadnego języka programowania. WordPress jest od lat rozwijanym systemem zarządzania treścią. Dzięki ogromnej ilości różnego rodzaju wtyczek oraz motywów zbudować można bardzo rozbudowany serwis internetowy w nowoczesnym designie. Stworzoną stronę przez cały czas można rozwijać dodając jej nowe funkcjonalności.

Jak widać platforma WordPress ma wiele zalet i z pewnością jest to bardzo dobry sposób na budowę swojej strony. Jeżeli jednak nie jesteś pewien jak zbudować swoją stronę możesz to zlecić profesjonalistom ze Studia Grafpa. Zlecając budowę swojej strony masz pewność, że zostanie ona wykonana porządnie, kreatywnie i nowocześnie co zachęci użytkowników do jej częstego odwiedzania.

Czym jest HTML i jakie są zalety budowy strony za jego pomocą?

Język HTML to język programowania służący do tworzenia stron internetowych. Wraz z językiem PHP oraz CSS umożliwia tworzenie zaawansowanych serwisów internetowych. Sam język HTML służy bowiem do tworzenia podstawowej struktury strony. Aby można było ją dodatkowo rozbudować potrzebne jest wykorzystanie języków PHP i CSS. Czas również JavaScript. Zaletą stron tworzonych za pomocą HTML jest to, iż zajmują one często znacznie mniej zasobów. Dzięki temu umieszczane mogą być na mniejszych serwerach. Wynika to też z faktu, że strony HTML nie potrzebują do swojego działania baz danych, jak ma to miejsce w przypadku WordPress. Istotne jest również to, że budując stronę w HTML ma się nad nią pełną kontrolę. Zmieniać i modyfikować można każdy element kodu.

WordPress czy HTML?

To czy wybrać WordPress czy HTML zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego czy posiada się wiedzę na temat programowania. Jeśli nie to trudno będzie stworzyć własną stronę internetową. Lepszym rozwiązaniem będzie intuicyjny WordPress. Jeśli jednak programowanie nie jest dla kogoś tajemnicą to z powodzeniem może stworzyć stronę za pomocą HTML. Pamiętać jednak trzeba, że częste aktualizacje czy modyfikacje takiej strony mogą zajmować dość sporo czasu. Inaczej jest w przypadku WordPress. System zarządzania treścią umożliwia proste i szybkie aktualizacje strony, wprowadzanie w niej modyfikacji i innych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *