Używane kije golfowe – cena

Używane kije golfowe – cena

Nie każdego stać na nowy sprzęt golfowy, który nie należy do najtańszych. Szczególnie odczują to portfele nowych graczy, którzy wchodzą w ten świat od zera. Jednak jest na to lekarstwo: używane kije golfowe. Czasami lepiej kupić używany sprzęt z górnej półki niż pakować się w nowy, ale kiepski sprzęt… Jakie ceny osiągają kije golfowe, które były już w użyciu?

Dlaczego taka cena?

Na cenę używanego sprzętu składa się kilka czynników. Po pierwsze bazowa wartość danego kija. Nie dziwi więc, że bardzo drogi i ekskluzywny sprzęt jest dalej bardzo drogi. Jednak sprzęt z najwyższej półki ma to do siebie, że jest bardziej wytrzymały – dlatego warto rozważyć inwestycję w coś droższego, co będzie nam dzielnie służyło przez długi czas. Czasami można chwycić się za głowę, oglądając to, ile żąda dana osoba za swój kij. Bywa, że jest to pozbawione logiki.

Zużycie

Cena używanego kija golfowego uwzględnia jego zużycie. Jeśli ktoś sprzedaję sprzęt, który był używany dosłownie kilka razy i rzecz jest praktycznie w stanie jak wprost ze sklepu, to cena podobna do sklepowej nie powinna być zaskoczeniem. Jednak z drugiej strony, skrajnie tanie kije mogą nie być dobrym zakupem, gdyż mogą być totalnie zużyte. Czyli w takiej sytuacji płacilibyśmy praktycznie za złom. Idealne używane kije golfowe do zakupu to takie, które były używane, ale z odpowiednim szacunkiem. Taki sprzęt może posłużyć jeszcze długi czas kolejnemu właścicielowi, o ile będzie on używał go z dbałością o dobry stan techniczny.

Ceny używanych kijów golfowych

Przeglądając oferty najtańszego używanego sprzętu wystawionego w internecie, można dojść do wniosku, że najtańszy kij zakupimy już w okolicach 100 zł. Aczkolwiek jest to najtańszy sprzęt i najbardziej zmęczony użytkowaniem. Co do górnej granicy to raczej ona nie istnieje — tutaj wszystko zależy od ludzi i od ich wystawionego sprzętu. Czasami używany kij golfowy może być droższy od nowego, np. gdy używał go jakiś znany gracz.

Używane kije golfowe

Od czego zależy cena? Przede wszystkim od tego, jaki kij został wystawiony. Inna cena będzie dla używanego kija z najwyższej półki a inna dla sprzętu dla początkujących. Istotny jest też stan danego kija. Nikt nie będzie kupował totalnie zniszczonego, nic niewartego sprzętu, nawet jeśli kiedyś był on najlepszy na rynku… Ceny używanych kijów zaczynają się od 100 zł, a kończą tam, gdzie kończy się sprzęt – czyli bywa z tym różnie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spośród wszystkich wystawionych do sprzedaży, używanych kijów golfowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *