Weekend w wielkim mieście – w jaki sposób najefektywniej spożytkować czas spędzony w Warszawie?

Weekend w wielkim mieście – w jaki sposób najefektywniej spożytkować czas spędzony w Warszawie?

Wyjeżdżasz na Weekend do Warszawy i zastawiasz się, jak go spędzić? Pomysłów jest całe mnóstwo, ale gorzej z wykonaniem, kiedy nie ma na to wszystko dużego zapasu czasu. Jednak w trzy dni trochę można zobaczyć i przyjemnie się bawić w gronie bliskich osób.

Wszystko zależy od tego, jaki typ rozrywki jest Ci bliski. Warszawę można zwiedzić, podążając szlakiem kultury i nauki. Będzie to dobrze spędzony czas, kiedy połączysz przyjemne z pożytecznym i zobaczysz wiele ciekawych miejsc oraz zgromadzisz sporą dawkę bezcennej wiedzy. Jeśli chcesz pójść właśnie w takim kierunku, możesz zacząć swoją warszawską kulturalną przygodę od Pałacu Kultury i Nauki. To wyjątkowa gratka dla turystów. 44 piętra i ponad 3 tysiące pomieszczeń, a wśród nich kina, teatry, sale wystawowe, sale reprezentacyjne, w tym legendarna Sala Kongresowa. No i oczywiście na 30. piętrze taras widokowy z fantastycznym widokiem na panoramę miasta.

Kolejne urokliwe miejsce znajduje się na Ursynowie. To unikalny Pałac Rozkosz mający neorenesansową postać, zachowana z 1858 r. Pierwotną budowlę wznieśli Stanisław Kostka Potocki i Chrystian Piotr Aigner w latach 1785-86. Znaleźć tu można m.in. popiersia Pawła Sanguszko i Jana Tarnowskiego. Są też zabytkowe stajnie i wozownie. Musisz wiedzieć, że posiadłość na początku należała do Izabeli Czartoryskiej, a później stała się własnością Potockich, J. U. Niemcewicza, a następnie znów Potockich i Krasińskich.

Kolejne dwa dni warto spędzić na łonie natury. Możesz zobaczyć Park Fontann, gdzie odbywają się fantastyczne pokazy multimedialne. W skład unikalnego kompleksu wchodzą cztery fontanny – trzy mokre i jedna sucha. Zamontowane oświetlenie stwarza możliwości uzyskania aż 16. milionów barw. Wodno-świetlno-muzyczne pokazy zachwycają wciąż nowych turystów, których przyjeżdża tu mnóstwo.

Kolejną atrakcją dla Ciebie może być Ogród Saski, którego początki sięgają 1713 r. Można tu zobaczyć m.in barokowe rzeźby, zegar słoneczny, fontannę Marconiego, wodozbiór w kształcie świątyni, czy pomniki przyrody. Jest to unikalny teren zielony, gdzie miło spędzisz czas, odprężysz się i wyciszysz na łonie natury. Latem teren parku w wielu miejscach pokryty jest kolorowym kwieciem.

Pola Mokotowskie również warto zobaczyć. Tutaj znajduje się m.in Biblioteka Narodowa, główne archiwum piśmiennictwa polskiego i rzeźby z piaskowca, wykonane przez uczestników pleneru rzeźbiarskiego. Oprócz tego, do Twojej dyspozycji są ścieżki rowerowe i te do jazdy na rolkach, alejki spacerowe i puby. Nie zabrakło też jeziorek, fontanny i wysepki dla kaczek. Jednym słowem wielka oaza spokoju.

Jak do tych miejsc dotrzeć? Możliwości masz wiele. Może to być autobus miejski, tramwaj oraz kosmiczne metro. Jeśli nie chce Ci się szukać połączeń, czy czekać na pojazd, zamów taksówkę. Wystarczy wpisać w Google frazę „taxi Warszawa” i za chwilę ukaże się wiele linków do różnych firm przewozowych. Numer do konkretnej firmy możesz spisać w domu lub wyszukać go za pomocą smartfona.

Powyższa propozycja to połączenie ścieżki kultury ze ścieżką przyrodniczą. Każdego razu możesz do swojej podróżniczej mapy dopisywać kolejne miejsca. Warszawskie zabytki, urocze uliczki i kamienice przyciągają swoim unikalnym pięknem, jak magnes, dlatego do stolicy wraca się nie jeden raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *