Wkładka domaciczna – najlepsza metoda antykoncepcyjna?

Wkładka domaciczna – najlepsza metoda antykoncepcyjna?

Wśród wielu metod antykoncepcyjnych, które dostępne są w dzisiejszych czasach, wkładka domaciczna jest najskuteczniejsza. Nie wymaga od kobiety wiele, niemalże nie wywołuje skutków ubocznych, a do tego zapewnia prawie całkowite zapobiegnięcie ciąży.

Co to jest wkładka domaciczna?

Wkładka domaciczna oraz spirala to wyrażenia stosowanie naprzemienne, które oznaczają tę samą metodę antykoncepcyjną. Do jej wytworzenia używa się przede wszystkim plastiku, a jej forma to litera T bądź S w zależności od modelu. Jest to metoda bardzo trwała, gdyż od jej aplikacji przez okres 5 lat nie istnieje możliwość zajścia w ciążę. Jako, że wkładka domaciczna zawiera miedź, wywołuje ona stan zapalny, który odpowiada za zwiększoną produkcję leukocytów. To właśnie one zajmują się destrukcją plemników, które nie są w stanie zapłodnić komórki jajowej.

Wkładka domaciczna – dla kogo?

Jest to metoda odpowiadająca wielu kobietom ze względu na brak wysiłku związanego z jej używaniem. Nie trzeba o niej pamiętać, gdyż po aplikacji, wkładka robi swoje, a kobieta ma zapewnione bezpieczeństwo. Rekomenduje się ją dla pań, które przebyły chociaż jedną ciążę, a z drugiej strony jest to rozwiązanie korzystne dla par, które na chwilę obecną nie są gotowe do powiększenia rodziny, jednakże planują zajście w ciążę w niedalekiej przyszłości. To idealna metoda dla osób zmagających się z intensywnym krwawieniem, a także dokuczliwymi bólami menstruacyjnymi.

Wkładka domaciczna – dlaczego warto?

Omawiana metoda antykoncepcji jest przede wszystkim bardzo skuteczna. Przyjmuje się, że zapewnia aż 99% skuteczność w zapobieganiu ciąży. Oferuje komfortowy stosunek, który nie jest związany z żadnym stresem, ani przerywaniem. Mężczyzna nie zostaje wplątany w stosowanie antykoncepcji, wszystkim zajmuje się świadoma swego ciała oraz instynktu kobieta. Warto zastosować wkładkę, gdyż sprawdza się przez dłuższy okres czasu – służy właścicielce przez 5 lat. Nie istnieją żadne trudności w jej usunięciu. Pozbycie się wkładki jest jednoznaczne z nawrotem płodności, czyli możliwością poczęcia potomstwa. Jest to jedna z nielicznych metod dedykowana dla kobiet karmiących swoje pociechy piersią. Ilość skutków ubocznych związanych z jej stosowaniem jest naprawdę niewielka. To idealna metoda dla pań, które zmagają się z intensywnymi krwawieniami, gdyż w wielu przypadkach wkładka całkowicie niweluje krwawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *