Woda mineralna czy źródlana? Jaką wodę powinniśmy pić i dlaczego?

Woda mineralna czy źródlana? Jaką wodę powinniśmy pić i dlaczego?

Spożywanie wody w dużych ilościach to bardzo ważna kwestia dla każdego człowieka, ponieważ w ten sposób można oczywiście zadbać o swoje zdrowie. Wiadomo, że człowiek powinien dziennie dostarczać do swojego organizmu około 1,5 litra, a nawet 2 litry wody, dzięki czemu jego organizm będzie funkcjonował poprawnie i się nie odwodni. Często ludzie to lekceważą, przez co mają później obniżone samopoczucie, gorszy humor i brakuje im energii do działania. Do wyboru na rynku wód ma się jednak wody mineralne oraz źródlane. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, które konkretnie wody są lepsze i na czym polega ich fenomen.

Wody mineralne

Wody mineralne charakteryzują się przede wszystkim tym, że lepiej gaszą pragnienie, ale oprócz tego mają właściwości odchudzające. W zdecydowanej większości przypadków mają one niską zawartość sodu, a więc jest to bardzo dobra informacja dla osób, które znajdują się na diecie i chcą zgubić parę zbędnych kilogramów. Wody mineralne zawierają w sobie duże pokłady wapnia oraz magnezu, można w ten sposób wzmocnić swoje zęby, ale też kości, dzięki czemu człowiek pozostanie zdrowszym na długie lata. W opinii wielu osób taka woda jest również dużo smaczniejsza od tej źródlanej, chociaż jest to już kwestia indywidualna każdego człowieka. Wód mineralnych nie powinno się jednak pić w zbyt dużych ilościach, zwłaszcza tych, które są wysokozmineralizowane. Wtedy też są one niestosowne dla dzieci, oczywiście można je spożywać w ciągu dnia, ale na pewno nie powinno to być 1,5 litra.

Wody źródlane

Polecane przez lekarzy są przede wszystkim wody źródlane, ponieważ to właśnie taki rodzaj wód można spożywać obecnie w nieograniczonych ilościach. Również posiadają one w sobie wiele ciekawych składników odżywczych i minerałów, dlatego też każda osoba powinna mieć taką wodę w swoim domu, na czym można jedynie skorzystać. Woda źródlana przeznaczona jest zarówno dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, ale też osób starszych, nie ma co do tego żadnych ograniczeń. Pić można ją zawsze, dobrze wpływa na zdrowie i zapobiega odwodnieniu. W takich wodach najczęściej można spotkać takie składniki jak wapń oraz magnez, a więc tym samym człowiek również dba o swoje zęby i kości. Nie da się jasno określić tego, która woda jest lepsza, każdy musi to rozpatrzyć w swoich indywidualnych kryteriach. Jeśli jednak ludziom zależy na dostarczaniu wody w odpowiednich ilościach, bez żadnych ograniczeń, to lepszym wyborem może okazać się woda źródlana. Niektórzy uważają, że ma ona jednak gorszy smak od tej mineralnej.

Woda Żywiec Zdrój jest jedną z najlepszych wód na polskim rynku, możesz ją kupić w hurtowni spożywczej online – spozywczo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *