Zaplanuj karierę swojego dziecka

Zaplanuj karierę swojego dziecka

Ciekawy pomysł prawda? Zamiast przygotowywać wasze dziecko do pracy w korporacji – przygotowywać je do kariery kierowcy zawodowego. Kierowca zawodowy na karierę dla Twojego dziecka przynajmniej według mnie to nie jest zły pomysł, serio. Dlaczego tylko dla dziecka? No niestety z doświadczenia i statystyk wynika, że po 10 roku życia można sobie już karierę odpuścić. Wróćmy zatem do pomysłu.

Tor kartingowy na początek

Karting, czyli inaczej motoryzacja w pigułce. Szybko nauczyć się można limitów samochodu, fizyki, współpracy z grupą specjalistów od pojazdów, naprawy, wymiany kół itp. To pierwsze według mnie miejsce gdzie każde dziecko powinno zacząć swoją karierę w motosporcie. Tak zaczynał też Robert Kubica. Tak Robert Kubica! Tylko pytanie idealne dla rodziców – jak znaleźć osoby, które nauczyłyby nasze dziecko jazdy na gokartach?

To pytanie, które jest warte miliony dolarów. I to tak wiecie – dosłownie. Nie tylko musimy znaleźć kogoś dobrego, wyszkolonego w fachu, ale w dodatku musi ta osoba nam powiedzieć, czy nasze dziecko ma po prostu -talent. Nie każdy pasuje psychicznie do roli kierowcy, nie każdy pasuje charakterem i tym podobnie.

Alternatywy

Nie chodzi mi tutaj o alternatywy na torze. Chodzi mi tutaj o docenienie możliwości w ogóle innej ścieżki kariery niż korpo, czy mała firma. Prawda jest taka, że może i wszystko to jest ryzykowne, ale zwrot z inwestycji w takim wypadku byłby znacznie większy niż inwestycja w studia. Praca w korpo to często duża liczba nadgodzin z dodaniem do tego szczypty braku szacunku oraz traktowania klientów jak śmieci. Nie tędy droga prawda? Chciałemto podkreślić zanim przejdę do polecenia wam, moim czytelnikom fundacji, która zajmuje się szkoleniem dzieci do jazdy na gokartach profesjonalnych. No dobrze, ale jeszcze jedna alternatywa czyli mała firma. Nie oszukujmy się tutaj też nie jest inaczej. Oczywiście zawsze można by mówić o karierze piłkarza itp. Jasne. Tylko, że kierowca zawodowy nie wymaga poświęcenia całego życia w porównaniu do alternatyw typu przedsiębiorca, albo piłkarz. Uwierzcie mi to są prace, które przylutują nas do zawodu na kolejne 30 lat bez możliwości odpoczynku.

No dobrze w takim razie przejdźmy do rozwiązania, które chciałbym Państwu polecić. Mowa tutaj o nie rozwiązaniu, ale organziacji, którą jest Racing Driver Program. To fundacja, która od wielu już lat szkoli młode utalentowane dzieci, które są zainteresowane motorsportem. Jeśli chcielibyście wiedzieć więcej na temat fundacji oraz zapisać do niej wasze dziecko zapraszam na stronę Racing Driver Program.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *