Zapobiegaj próchnicy – rób to z Elmex żel

Zapobiegaj próchnicy – rób to z Elmex żel

Uzębienie może przysporzyć wielu problemów, dlatego należy regularnie udawać się na wizyty u dentysty, czyścić zęby zarówno o poranku, jak i przed pójściem do łóżka, nitkować je oraz stosować płyny do płukania jamy ustnej. W teorii jest to bardzo łatwe, jednakże w prawdziwym życiu większość z nas zapomina o podstawowych czynnościach.

Jak wygląda higiena jamy ustnej?

Właściwe dbanie o zęby nie jest skomplikowane. Niezbędne jest wyrobienie w sobie dobrych nawyków, które powtarza się każdego dnia. Mowa przede wszystkim o szczotkowaniu zębów do którego najlepiej sprawdza się elektryczna szczoteczka. Główka obraca się o wiele szybciej i częściej, co sprawia, że zęby, a także przestrzenie między nimi są lepiej wyczyszczone. Konieczne jest używanie także płynów do płukania jamy ustnej. Ich specyfiką jest zabijanie bakterii nagromadzonych w buzi oraz ochrona przez 24 godziny na dobę. Kolejny konieczny element higieny jamy ustnej to nitkowanie. Nić dentystyczna czyści przestrzenie miedzy zębami, w których gromadzą się resztki jedzenie spożywanego przez cały dzień. Jeśli pominie się tę czynność, resztki są w stanie wywołać próchnicę, powodują niszczenie zębów oraz pojawianie się dziur. Raz w tygodniu należy zastosować Elmex żel, który zapobiega występowaniu stanów zapalnych oraz próchnicy. Przedstawione czynności nie dość, że nie są skomplikowane, to dodatkowo nie wymagają wiele czasu.

Elmex żel – jak go używać?

Dbanie o uśmiech oraz właściwą higienę jamy ustnej jest konieczne. Ładne zęby przekładają się na możliwość poznania wymarzonego partnera bądź zdobycie lepszej posady w pracy. Wszyscy zwracają uwagę na wygląd jamy ustnej, która mówi tak wiele o człowieku. Elmex żel powinien zostać na stałe włączony do czynności pielęgnacyjnych związanych z jamą ustną. Posiada on szereg zalet, które są przede wszystkim związane z ochroną zębów oraz zapobieganiem próchnicy. Kiedy w jamie ustnej rozwinie się stan zapalny jest on jednoznaczny nie tylko z bólem, ale możliwa jest takżeutrata zębów, i koszty z tym związane. Zdecydowanie bardziej opłaca się stosowanie niewielkiej ilości Elmex żel każdego tygodnia, aby zapobiegać tego typu sytuacjom. Sposób używania również jest banalnie łatwy, gdyż wystarczy nim wyszczotkować zęby, a następnie wypłukać buzię i z głowy na kolejne 7 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *