Zastosowanie piaskowca na ścianę we wnętrzach

Zastosowanie piaskowca na ścianę we wnętrzach

Piaskowiec to drobnoziarnista skała osadowa. W budownictwie wykorzystywany był od wieków, ostatnio jednak zrewolucjonizował rynek jako kamień stosowany do eleganckiego wykończenia wnętrz. Piaskowiec spotykany jest w różnorakich odcieniach: od niebieskiego, poprzez szary, beżowy aż po odcienie różu. Najbardziej popularny jest kolor żółty oraz czerwony.

Piaskowiec – zastosowanie i cena

Wzrostowi popularności tego budulca sprzyja łatwość jego pozyskania oraz obróbki. Tuż po wydobyciu piaskowiec jest kruchy i wilgotny. Dzięki swojej elastyczności i plastyczności okazuje się łatwy w obróbce a, co najważniejsze, po ukształtowaniu i wyschnięciu twardnieje. Daje to wiele możliwości jego wykorzystania. Łatwo można uzyskać pożądany kształt, a odpowiednio zaimpregnowany, staje się niezwykle trwałym elementem wykończenia wnętrza. Prostota jego wydobycia oraz przetwarzania sprzyja utrzymaniu niskiej ceny.

Piaskowiec coraz częściej bywa stosowany jako okładzina ścienna. Dzięki swojej naturalnej barwie nadaje pomieszczeniu ciepły, a zarazem niepowtarzalny wygląd. Pomieszczenie staje się wyjątkowe, naturalne i eleganckie w swojej prostocie.

We wnętrzach pomieszczeń najczęściej stosowane są następujące elementy konstrukcyjne:

  • płytki wewnętrzne – do wykończenia ścian w pomieszczeniach. Najczęściej spotykane w eleganckich salonach lub sypialniach. To swoiste piękno zamknięte w kamieniu nadaje czterem ścianom pokoju efektowny wygląd, który zachwyci wszystkich gości. Piaskowiec idealnie nadaje się zarówno do dużych pomieszczeń, jak i do niewielkich pokoi. Najbardziej interesująco wyglądają płytki naścienne o nieregularnych kształtach, tzw. dzikówka. Wygodne do samodzielnego montażu, o różnej grubości, dostępne w szerokim wachlarzu barw zdobywają coraz więcej zwolenników.
  • obudowy kominkowe – kto posiada salon z kominkiem ten wie, jak ogromne znaczenie ma jego obudowa. Efektownie wyłożony płytkami z piaskowca wydaje się masywny, a rodzina zgromadzona przy ogniu czuje się na swój sposób bezpieczna.

Wykorzystanie piaskowca na ściany we wnętrzach ma dodatkową zaletę. Zaimpregnowany materiał nie kurzy się, pozostaje odporny na ścieranie i zabrudzenia, nie tracąc przy tym swej naturalności. Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć arkusze o grubości 2-4 mm, łatwe w montażu.

Ściany z kamienia przez lata kojarzyły się z pomieszczeniami zamkowymi. Obecnie każdy z nas może stworzyć swoją własną komnatę i to bez względu na to, czy mieszka w domu wolnostojącym czy w mieszkaniu w bloku. Wystarczy poznać ofertę materiałów budowlanych tworzonych z piaskowca. Ta prostota połączona z elegancją nada każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *